Logo icon

Sporta pils dārzi

Kategorija Pilsētvide, apkaime: Rīga, Latvia, autors: Sporta pils dārzi


Pilsētas kopienas dārzi un pļavas bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā

6,741€  līdz šim no   6,000€
6,741€  /   6,000€
0 Sekundes atlikušas

6,741€ (112%)

238 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Februāris 28, 2021
balsot26

Image title

Pilsētas kopienas dārzi un pļavas bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā

Bijušās Sporta pils teritorijā ir divu hektāru liels laukums, kurš gadiem ilgi nav ticis izmantots. Kopš ēkas nojaukšanas 2007. gadā tas ir bijis norobežots un pilsētniekiem slēgts. Projekta ideja un iniciatīva ir šajā pilsētas kvartālā ierīkot kopienas dārzus un pļavas. Tas ir zaļš, dzīvespriecīgs un drosmīgs projekts, kurš būs pieejams mums visiem.

Sporta pils dārzos būs iespēja uz 1 sezonu izīrēt kādu no 150 mazdārziņiem, tiks rīkoti kultūras un izglītojoši pasākumi, kā arī teritorija būs pieejama kā savdabīgs parks brīvā laika pavadīšanai.

Dārzniecības sezona Sporta pils dārzos sāksies 2021. gada 1. martā, bet 1. maijā vēlamies to atvērt visiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem kā ikdienā pieejamu zaļo zonu.

Sporta pils dārzi ir bezpeļņas projekts - mūsu komanda to ir izsapņojusi no idejas līdz brīdim, kad realizācijai vajadzīga tikvien kā tava līdzdalība vai finansiāls atbalsts.

Mēs ticam, ka šādi mēs ne tikai iedzīvināsim šo teritoriju, bet iedvesmosim rīdziniekus arī citiem līdzīgiem projektiem. Mēs vēlamies parādīt, ka, apvienojot spēkus un veltot savu brīvprātīgo darbu, varam veidot savu Rīgu.

Kā izskatīsies Sporta pils dārzi?

Vietā, kur agrāk atradās Sporta pils ēka, tagad ir iztīrīta, ar zālāju un meijām aizaugusi ieplaka ar pauguriem un pļavām. Šeit tiks ierīkoti 150 pagaidu dārzi, kuros sēt, stādīt, audzēt un novākt ražu varēs rīdzinieki.

Viena dārziņa izmērs — 12,5 kvadrāmetri. Katrā dārzā būs pieejamas 3, 5 vai 8 paaugstinātās kastes ar augsni. Vienas kastes izmērs — 80x120cm.

Image title

Pirmos 76 dārzus piešķirsim kopienas biedriem — cilvēkiem, kuri jau piedalījušies teritorijas sakopšanā vai kā citādi veltījuši savu brīvrpātīgo darbu un laiku projektam.

64 dārziem varēs pieteikties, sākot no 1. janvāra. Visiem ieinteresētajiem un potenciālajiem dārzniekiem iesakām sekot līdzi aktualitātēm mūsu Facebook lapā https://www.facebook.com/Sportapilsdarzi/ , kur dalīsimies ar aktuālāko dārziņu informāciju.

Augu kastes varēs izīrēt par simbolisku cenu — visi līdzekļi no īres tiks veltīti Sporta pils dārzu uzturēšanai. Vienas kastes īre uz sezonu (marts — oktobris) būs 5 eiro, attiecīgi 3 kastes — 15 eiro, 8 kastes — 40 eiro. Ja dārziņš būs atbildīgi kopts un dārznieks aktīvi darbosies kopienā, īri varēs pagarināt uz nākamo sezonu. Priekšroka rīdziniekiem, kuri dzīvo teritorijas tuvumā, un senioriem.

Kam vajadzīga nauda?

Esam aprēķinājuši, ka projekta izmaksas gadā ir 40 tūkstoši eiro, bet pagaidām lūdzam Tavu atbalstu divos svarīgos punktos, lai varam uzsākt darbību.

6 000 eiro, kurus vēlamies savākt šajā kampaņā tiks tērēti:

 1. Teritorijas labiekārtošanai - ieejas baneri, apgaismojums, sakārtota vide (3 000 EUR)

 2. Projekta administratīvajām izmaksām un saskaņojumu iegūšanai -mājaslapas uzturēšana, drukas materiāli, saskaņojumi ar Rīgas pilsētas būvvaldi, Rīgas ūdeni utml. (3 000 EUR)

Ja šajā līdzekļu vākšanas etapā pārsniegsim iecerēto mērķi, nauda tiks novirzīta nākamajiem soļiem - drošības sētām, laistīšanas iekārtu (tai skaitā lietusūdens mucu) ierīkošanai un izglītības un kultūras programmas organizēšanai.

Kas ir izdarīts līdz šim?

1. Vienošanās par teritorijas izmantošanu 2020. gada septembrī parakstīts līgums ar teritorijas īpašnieku SIA Rotermann Latvia par teritorijas bezatlīdzības īri uz trim gadiem (līdz 2023. gada septembrim).

2. Dārzu kastes un augsne Uzņēmums Kronus projektam dāvina vairāk nekā 1000 dārzkopības kastes, savukārt Eko Zeme — 250 kubikmetru ekoloģiski tīras augsnes — pamata vajadzības 150 dārzu ierīkošanai. Teritorijā atvesti jau pirmie 120 kubikmetri augsnes, kas gaida pavasari un dārzniekus.

3. Kopiena piedalās talkās 2020. gada septembrī 200 brīvprātīgie palīgi un kopienas biedri uzsāka talkas darbus. Sašķirojām un izvedām atkritumus un būvgružus. Zaļos atkritumus nodevām gudrai šķirošanai mūsu atbalstītājam Clean R, kurš visa projekta laikā mācīs šķirot un pārstrādāt atkritumus.

4. Plānošanas darbi Starp oktobri un decembri ir noritējuši darbi pie teritorijas plānojuma. Izstrādāta izglītības programma bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Image title

Pievienojies kopienai!

Ļoti priecāsimies par tavu finansiālo atbalstu — tā ir iespēja kļūt par daļu no nekad nepiedzīvota, unikāla projekta Rīgā, Latvijā un Baltijā.

Aicinām arī visus interesentus pievienoties Sporta pils dārzu kopienai ar savu brīvprātīgo darbu. Šobrīd jau esam ap 200 cilvēkiem, kuri noticējuši projektam un palīdzējuši uzsākt idejas īstenošanu.

Šobrīd īpaši meklējam:

 • Pilsētplānošanas, dārzkopības un citus zaļa dzīvesveida speciālistus dalībai izglītības programmās
 • Sabiedrisko attiecību lietpratējus komunikācijas kampaņai un atbalstītāju piesaistei
 • Projektu vadītājus fondu finansējumu piesaistei
 • Darba rokas, kas gatavas celt, skrūvēt un būvēt
 • Ikvienu, kurš vēlas piedalīties Sporta pils dārzu programmas veidošanā (mākslinieki, mūziķi, skolotāji, akadēmiķi, producenti, jaunieši u.c.)

Pieteikšanās un informācija: info@sportapilsdarzi.lv

Sporta pils dārzu komanda

 • Renāte Prancāne, kuratore, projekta autore un vadītāja
 • Ilze Rukšāne, ainavu arhitekte
 • Evija Krištopane, komunikācijas un zīmola stratēģe
 • Laima Daberte, ainavu arhitekta asistente
 • Ansis Paeglītis, arhitekts
 • Rūta Jumīte, grafiskā dizainere
Sporta pils dārzi

Par Sporta pils dārzi

Pagaidu pilsētas dārzi un pļavas kādreizējās Sporta pils teritorijā

Uzdod jautājumu