Logo icon

Padures muižas dārza terase

Kategorija Cits, apkaime: Padure, Padures pagasts, autors: Biedrība "Padures muiža"


Padures muižas dārza terases atjaunošana tās sākotnējā skaistumā

6,023€  līdz šim no   6,000€
6,023€  /   6,000€
0 Sekundes atlikušas

6,023€ (100%)

126 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Septembris 16, 2021
balsot36

Padures muiža

Muiža ir celta no 1837. līdz 1840. gadam. To būvēja skotu tirgotājs Džons Luiss Balfūrs. Pēc agrārās reformas Zemkopības ministrija tajā ierīkoja Divgadīgo lauksaimniecības skolu. Padomju okupācijas laikā ta bija Lejaskurzemes izmēģinājumu stacijas galvenā ēka, kurā dzīvoja un strādāja agronomi. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, tā tika izmantota kā bibliotēka un kā pagasta kultūras nams. Visi mājas īpašnieki un pārvaldītāji savu iespēju robežās ir rūpējušies par muižas saglabāšanu. Tā dēļ Padures muiža ir vislabāk saglabājusies vēlā klasicisma muiža Latvijā. Muižā ir saglabātas visas oriģinālās durvis, logi, grīdas un gleznojumi uz sienām. Muiža arī ir kļuvusi par iecienītu mākslinieku rezidenci, kurā pulcējas Latvijas radošās personības, lai gūtu iedvesmu un radītu jaunus mākslas darbus. Tā atrodas Padurē, Padures pagastā Kuldīgas novadā.

Image title

Kopš 2007.gada Padures muiža pieder Jānim Lazdānam, kurš to pakāpeniski atjauno ieguldot savus līdzekļus, kā arī piesaistot VKKF, NKMP un Kuldīgas novada finansējumu. Sākot ar 2015.gadu muižā ir atjaunoti 9 logi, 5 durvis, 2 krāsnis un arī veikti sienu remontdarbi. Visredzamākais atjaunošanas darbs ir parādes ieejas portiks, kurš tika atjaunots pateicoties 61 ziedotajam no Latvija un ārvalstīm. Tas tagad ir redzams jau braucot pa Kuldīgas-Ventspils šoseju. Ne tikai vizuāli labi izskatās, bet arī palīdz saglabāt muižas vēsturisko substanci.

Image title

Jānis Lazdāns

Padures muižas īpašnieks Jānis Lazdāns kopš 2015.gada aktīvi atjauno Padures muižu palīdzot tai atkal atdzimt un iegūt iepriekšējo skaistumu, kad tā bija viena no skaistākajām un ievērojamākajam Latvijas muižām. Pastāvīgi rīko koncertus un kultūras pasākumus ienākumi no kuriem palīdz muižas atjaunošanā. Kopumā muižā r notikuši vairāk kā 50 kultūras pasākumi, kas ir pulcējuši tūkstošiem viesu. Papildus muižas atjaunošanai Jānis Lazdāns ir arī Latvijas piļu un muižu asociācijas prezidents un strādā pie visu Latvijas piļu un muižu popularizēšanas un interešu aizstāvības.

Image title

Tomēr dārza terase ir slikta stāvokli un nav remontēta vismaz piecdesmit gadus. Ir pazuduši visi četri logi, nobrucis apmetums un kolonnām nodauzīti cokoli. Es gribu atjaunot dārza terasi, lai tā kļūtu par vēl vienu atjaunoto muižas daļu, priecētu ceļotājus un muižas pasākumu apmeklētājus. Manā plānā ir jaunu koka logu izgatavošana, apmetuma un kolonnu cokolu atjaunošana izmantojot tradicionālās metodes un nokrāsošana ar kaļķa krāsām. Visus darbus veiks uzticami meistari, kuri ir pārbaudīt restaurācijas darbos Padures muižā un daudzos citos vēsturiskajos objektos. Pateicoties Kuldīgas novada pašvaldības un daudzu ziedotāju atbalstam jau esmu atjaunojis muižas parādes portiku, kuru ikviens esat mīļi aicināts apskatīt.

Image title

Labumi

  • Ikviens ieguldītājs neatkarīgi no viņa ziedojuma lieluma tiks ierakstīts muižas goda grāmatā.

  • Par ieguldījumu lielāku kā 15 eiro nosūtīšu dāvanā muižas atklātnīti.

  • Ieguldītāji, kuri ieguldīs vismaz 120 eiro saņems dāvanā romantisku nakšņošanu muižā. Ja gribēsiet, tad līdzi varēsiet ņemt 5 draugus.

Biedrība "Padures muiža"

Par Biedrība "Padures muiža"

Biedrība Padures muiža jau daudzus gadus nodarbojas ar Padures muižas atjaunošanu.

Uzdod jautājumu