Logo icon

Ķirbju labumi

Kategorija Kulinārija, apkaime: Bauska, Bauskas pilsēta, autors: SMU Ķirbēns


No pašu audzētajiem dabas dārgumiem - ķirbjiem, ražosim dažādus pārtikas produktus. Spiedīsim sulas, taisīsim sukādes un veidosim smūtijus.

220€  līdz šim no   1,665€
220€  /   1,665€
0 Sekundes atlikušas

220€ (13%)

16 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 1,665€ līdz Decembris 04, 2019 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Brīvā laika nodarbošanās, gūstot papildu ienākumus

Jau 3 gadus sekmīgi izmantojot brīvlaikus un brīvo laiku, ar brāli audzējam ķirbjus, gūstot papildu ienākumus. Kāpēc tieši ķirbjus? Tāpēc, ka ir liels pieprasījums un sabiedrība novērtē šos dabas labumus. Izaudzējot pirmajā gadā ķirbjus, īsā laika posmā pārdevām visu izaudzēto, bet pieprasījums joprojām bija liels. Pirmajā gadā, visi izaudzētie ķirbji bija klasiski oranži, bet šogad mums dominē zaļas krāsas ķirbji. Katrai šķirnei un krāsai ir savi veselības labumi, tāpēc esam dažādojuši ķirbju šķirnes un krāsas.

Lai apmierinātu cilvēku vajadzības, turpinām audzēt ķirbjus, palielinot apjomus. Pērkam profesionālas ķirbju sēklas un šķirnes, un ar lielu aizrautību turpinām audzēt ķirbjus. Nodarbojoties ar ķirbju audzēšanu gūstam ne tikai papildu ienākumus, bet arī ļoti vērtīgu pieredzi un zināšanas turpmākajai dzīvei.

Ideja

Izvērtējot sabiedrības nepieciešamību dzīvot veselīgāk un nākotnes vajadzības, paplašinot savas darbības virzienus, radās doma par ķirbju produktu ražošanu no pašu izaudzētajiem ķirbjiem. Uzsākam tirgus izpēti. Cik lielā daudzumā un cik pieejami ir ķirbju produkti Latvijā? Secinājām to, ka ķirbju produkti netiek piedāvāti pietiekošā daudzumā. Izpētījām šo produktu vērtību un cik vajadzīgi tie ir cilvēku veselībai? Izpētot informāciju par ķirbju produktiem, uzzinājām, ka šie produkti ir ļoti vajadzīgi cilvēku veselībai un tie ir ļoti vērtīgi. Tie satur vitamīnus A, B, C un citas vērtīgas lietas.

Produkti ir ieteicami un derīgi maziem bērniem, visām vecuma grupām, veģetāriešiem un vegāniem. Tieši tāpēc esam nolēmuši uzsākt ķirbju produktu ražošanu, lai nodrošinātu produktu pieejamību patērētājiem, jo, lietot ķirbju produktus ir ļoti vērtīgi un tie ir nepieciešami cilvēku veselībai. Mums ir lieliska iespēja ražot produktus no pašu izaudzētiem ķirbjiem, garantējot ražošanu no kvalitatīvām izejvielām. Tādējādi mēs spēsim saražot augstvērtīgus, vitamīniem un uzturvielām bagātus produktus.

Idejas realizācija

Lai uzsāktu ražošanas procesu ir nepieciešams iegādāties profesionālas ražošanas iekārtas.

Detalizētu nepieciešamo iekārtu sarakstu un izmaksas var apskatīt Tāme

Lai veiksmīgāk spētu atrisināt dažādus jautājumus un ar komandas darbu raiti virzītu ražošanu uz priekšu, esmu pieaicinājis klasesbiedru, kas spēs dot padomus un iesaistīsies produktu reklamēšanā un sociālo tīklu uzturēšanā. Sākotnēji, esam iecerējuši sākt ar sulu spiešanu, jo tas ir produkts, ko var iegūt tehnoloģiski vieglāk. Tāpēc ir nepieciešams iegādāties kvalitatīvu sulas spiedi un pasterizācijas iekārtu (pasterizācijas katls). Intensīvi spiežot sulu, paralēli uzsāksim taisīt sukādes, šim nolūkam ir nepieciešama žāvēšanas iekārta. Veiksmīgi attīstot ražošanu, uzsāksim arī veidot smūtijus. Savu saražoto produkciju pārdosim vietējos tirdziņos, kā arī sociālajos tīklos (Facebook, Instagram), laika gaitā izveidosim arī mājaslapu, lai cilvēki varētu ērtāk iegādāties mūsu saražotos produktus.

Mūsu stāsts bildēs

Izaudzētie ķirbji 2018. gadā.

Image title

Ar izaudzētajiem ķirbjiem.

Image title

Brālis darbībā.

Image title

Izaudzētie dabas dārgumi.

Image title

Pašu izspiesto sulu prototipi.

Image title

SMU Ķirbēns

Par SMU Ķirbēns

Darbojamies kā SMU (Skolēnu mācību uzņēmums). Piedāvājam iegādāties dažādus ķirbju produktus.

Uzdod jautājumu