Logo icon

Interaktīvais teātris ''Filmu vakars''

Kategorija Teātris, apkaime: Riga, Latvia, autors: Ieva Džindža


Unikāla iespēja skatītājam atgriezties 1983.gadā, piedzīvojot padomju laiku spriedzes pilnos notikumus.

1,000€  līdz šim no   1,000€
1,000€  /   1,000€
0 Sekundes atlikušas

1,000€ (100%)

19 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Februāris 20, 2019
balsot0

Ieva Džindža ir Teātra režijas maģistra studente, kura sava diplomdarba ietvaros veido interaktīvo teātra izrādi "Filmu vakars".

par izrādi

Izrādes sižets norisinās 1983.gadā, kad Latvijā bija iestājies padomju varas stagnācijas periods, kad latviešu jaunatne bija nacionālās pretošanās kustības kodols. Izrāde atklās dokumentālus stāstus par ikdienu Padomju Latvijā pirms 3. Atmodas, izceļot drosmīgākos jauniešus ar ideāliem. Izrādei būs speciāli izveidota instalācija- spēles laukums- dzīvokļu māja ar trim vienistabas dzīvokļiem. Viss būs iekārtots atbilstoši 1983. gadam.

sižets

Skatītāji ir viesi, kas ir uzaicināti uz filmu vakaru vienā no dzīvokļiem, ko rīko pretpadomju neoficiālās grupas līderis Roberts. Viņš ir aizņēmies video magnetafonu un caur draugiem jūrniekiem sarunājis aizliegtu filmu. Uz filmu vakaru ir uzaicināti arī pārējie tās mājas iedzīvotāji un pakāpeniski visa māja, ieskaitot, koridori, bēniņus un pagalmu pārvēršas par spēles laukumu.

Image title

Izrādē piedalīsies četri improvizācijas teātra aktieri - Oto Madernieks, Patrīcija Kolāte, Karīna Bērziņa un Kristers Ozols.

kas ir interaktīvais teātris?

Interaktīvais teātris skatītājiem piedāvā iesaistīties reālā piedzīvojumā un atrasties citā laikā. Šis žanrs ir attīstījies no escape room spēles koncepta, kur skatītājs var izjust visas emociju gammas risinot kādu problēmu, taču, atšķirībā no tā, interaktīvajam teātrim tiek piesaistīti aktieri.Tajā skatītāji var brīvi staigāt pa telpām, ēst un dzert kopā ar aktieriem, noklausīties noslēpumus, nomainīt mūzikas plati un risināt problēmas. Interaktīvā teātra burvība ir tā, ka skatītājs nav pasīvs vērotājs, bet aktīvs līdzi spēlētājs ar spēju izmainīt notikumus, padarot to par pieredzi šeit un tagad.

kāpēc nepieciešams tavs atbalsts?

Izrādes žanrs pieprasa speciāli izveidotu spēles laukumu. Izrāde norisināsies muzeja “Koka Rīga” telpās, kas ir perfekti piemērotas izrādes sižetam, bet vēl ir nepieciešams tās iekārtot ar padomju laika mēbelēm un priekšmetiem, lai skatītājiem rastos sajūta, ka viņi aizceļo atpakaļ pagātnē uz 1983. gadu. Lai izrāde notiku ir nepieciešami arī aktieri, kuriem nepieciešams nodrošināt atlīdzības. Ar Projektu bankas palīdzību vēlamies nodrošināt pirmo divu izrāžu darbību, kuras norisināsies 2019.gada aprīlī.