Logo icon

Festivāls "VIDES DEJA 2015"

Kategorija Mūzika un deja, apkaime: Ropažu Novads, Ropaži, autors: Lilija Lipora


Nepieciešams atbalsts festivāla VIDES DEJA 2015 rīkošanai - performanču iestudēšanai - Ropažos, 3.-9.augustā.

572€  līdz šim no   500€
572€  /   500€
0 Sekundes atlikušas

572€ (114%)

43 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Maijs 21, 2015
balsot1

Festivāla VIDES DEJA galvenais uzdevums ir laikmetīgās dejas un mākslas popularizēšana Latvijas reģionos, it īpaši nelielās pilsētvidēs un ciematos. Laikmetīgā deja iet ārā no zālēm, teātriem un koncertzālēm, dodot iespēju ikvienam skatītājam kļūt par performances dalībnieku, savukārt pasākuma vietai iegūt jaunu nozīmi.

Image title

Ar festivālu VIDES DEJA mēs meklējam savdabīgas uzstāšanās vietas, kur sapludināt dažādus mākslas žanrus

Image title

Sākums: VIDES DEJA sākās pirms 4 gadiem Babītes novadā, Piņķos.

Image title

Mēs beidzot bijām dabūjuši atļauju dejot alejās, ūdenskrātuvē, uz kāpņu telpu jumtiem un kokos. Performances tapa ne tikai iedvesmojoties no apkārtējās vides, bet arī aktualizējot mums svarīgus jautājumus - cilvēku došanos prom no Latvijas (gandrīz no katras kāpņu telpas), kultūras iestāžu pārtapšanu par šūšanas fabriku, brīnišķīgas alejas jaunatklāšanu utml.

Image title

Pateicoties Eiropas fondu un Ropažu pašvaldības atbalstam, festivāls kļuva starptautisks, un līdzās performancēm un meistarklasēm mēs varējām atvest uz Latviju arī ārvalstu horeogrāfu radītas izrādes.

Image title

Image title

Image title

Pamatojums: Šogad mūsu festivālam atbilstošs fondu finansējums nav pieejams, taču festivāls ļoti aizrauj un iedvesmo kā dalībniekus, tā skatītājus. Tas ir brīnišķīgs piedzīvojums dejotājiem un dejas radīšanas vietai – pilsētai, mājām, parkiem un apkaimes cilvēkiem. Mēs gribam turpināt dejot, taču, lai sarīkotu VIDES DEJAS performances un meistarklases, nepieciešams finansiāls ieguldījums. Tāpēc mēs liekam savu ideju „Projektu bankā” un metam izaicinājumu sev un festivāla atbalstītājiem

Festivāla norise: Festivāla ietvaros (3.-9.augusts) ir iecerēts nedēļas garumā iestudēt 9 vides dejas performances, kuru sagatavošanas radošajā procesā būs iespēja iesaistīties dejas un mākslas entuziastiem kopā ar profesionāliem horeogrāfiem, dejotājiem, mūziķiem, un nedēļas darba rezultātu parādīt festivāla noslēgumā. Festivālā darbosies tādi izcili Latvijas horeogrāfi un dejotāji kā Agnese Bordjukova, Katrīna Albuže, Krišjānis Sants, Dmitrijs Gaitjukevičs, Lilija Lipora un citi. Gribam uzaicināt horeogrāfus un dejotājus arī no Zviedrijas, Amerikas un Slovākijas.

Lai izdotos labas lietas, mums ir izveidojusies arī stabila festivāla rīkotāju komanda:

LILIJA LIPORA, horeogrāfe,- ideja un mākslinieciskā realizācija

EDGARS LIPORS,aktieris, muzikants- festivāla mākslinieciskais un tehniskais asistents,

SANITA MEGERE-KLEVINSKA,-Ropažu Kultūras un izglītības centra vadītāja, - producente,

LĪGA MEKŠA un citi Ropžu KIC darbinieki- producenta asistente,

EGILS KUPČS,gaismu mākslinieks, - tehniskais direktors,izrāžu uzbūve un tehniskais aprīkojums

DAIRA KĀRKLIŅA - kontaktpersona ar ārzemju māksliniekiem

Uz tikšanos festivālā!