Logo icon

EcoLife

Kategorija Tehnoloģija, apkaime: Daugavpils, Latvia, autors: SMU EcoLife


Sociālā platforma ar GreenCoin virtuālo valūtu un elektroenerģijas sekotāju, kas mudina lietotājus piekopt zaļu dzīvesveidu un mazināt Co2

2,118€  līdz šim no   2,000€
2,118€  /   2,000€
0 Sekundes atlikušas

2,118€ (105%)

43 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Marts 04, 2021
balsot1547

Mēs esam skolēnu mācību uzņēmums "EcoLife" - komanda no uzņēmīgiem jauniešiem, kuri izstrādā mobilo platformu - ekoloģisko sociālo tīklu, kas piešķir lietotājiem virtuālo valūtu - GreenCoins par dažādām ekoloģiskām aktivitātēm.

Projekta nozīme

Nepārprotami, ka globālā sasilšana nav problēma ar vieglu īstermiņa risinājumu. Tikai kolektīvā apzināšanās un mūsu ikdienas paradumi var ieviest pozitīvas izmaiņas. Redzot notiekošo, arvien lielāks cilvēku skaits vēlas sniegt savu ieguldījumu apkārtējai videi. Taču problēma ir ērtas infrastruktūras trūkums. Cilvēks ir neapzinīga būtne. Lai ikdienā veiktu darbības bez tūlītēja labuma gūšanas, nepieciešams stimuls. Tieši tāpēc mūsu komanda saprata, ka šobrīd ir vispiemērotākais laiks "zaļā" soctīkla izstrādei, kurā jūs varēsiet saņemt tūlītējus bonusus par ekoloģiskām aktivitātēm. Un pats labākais ir tas fakts, ka jūs esat pilnībā gatavi tāda veida projektam. Visa lietotnes funkcionalitāte bāzēsies uz mums visiem jau iepriekš pazīstamām darbībām. Piemēram, daudzi no mums skaita dienas laikā nostaigātos kilometrus vai sadedzinātās kalorijas. Mūsu platformā par analogu šim kalpos dienas/nedēļas/mēneša elektroenerģijas patēriņa skaitīšana. Mums ir ierasts vākt followerus sociālajos tīklos. Mūsu platformā analogs šim ir virtuālā valūta jeb punkti, ko jūs iegūstat par ekoloģisku darbību veikšanu. Mūsu platformas galvenais parametrs profila popularitātei ir GreenCoins - lietotnes valūta, uz kuras pamata tiek sastādīts lietotāju reitings. Image title

Kā darbojas lietotne?

Lietotnes izstrāde jau ir finiša stadijā. Pateicoties mūsu zināšanām programmēšanā, aplikāciju izstrādē un to uzturēšanā, esam paveikuši milzīgu darbu, kura rezultāts ir pilnvērtīga, publicēšanai gatava lietotne. Aplikācija darbojas kā sociālais tīkls, kurā jūs var izveidot sev profilu, publicēt jebkāda tipa failus, attēlus, video, krāt punktus un virtuālo valūtu, lai vēlāk sacenstos un ierindotos topā savā draugu lokā/pilsētā/novadā/valstī. Katrs lietotājs krāj sava profila galveno rādītāju - GreenCoins.

Ko dod GreenCoins?

 • Analogs klasisko soctīklu "followers" rādītājam
 • Tas ir galvenais profila popularitātes noteicējs
 • Kalpo kā aplikācijas virtuālā valūta un ļauj veikt pirkumus mūsu online veikalā

Kā iegūt GreenCoins?

 1. Par lietotnes apmeklēšanu reizi dienā + 10 GC
 2. Par vietējo bioloģisko lauksaimniecību produktu iegādi + 50 GC
 3. Par produktu ar ekomarķējumu iegādi un to noskenēšanu + 50 GC
 4. Par Zero Waste produktu iegādi un apstiprinošā attēla vai video izlikšanu + 50 GC
 5. Par ekoloģiska transportlīdzekļa izmantošanu un apstiprinošā attēla vai video izlikšanu + 80 GC
 6. Par iekļaušanos patērētās elektroenerģijas dienas normā + 100 GC

Image title

Elektroenerģijas sekotājs

Sadarbojoties ar Latvijas elektroinženieriem, 2020.gada nogalē mēs izstrādājām elektroenerģijas sekotāja prototipu, kas ar IoT tehnoloģiju palīdzību nodod datus par elektrības patēriņu live režīmā. Tas ir viegli uzstādāms un savienojams ar profilu. Dati tiek nepārtraukti nodoti un ērti atspoguļoti lietotnē. Turklāt lietotājs var redzēt savus dienas/nedēļas/mēneša rezultātus salīdzinājumā ar aplikācijas uzstādīto mērķi. Produktu būs iespējams pasūtīt EcoLife online veikalā. Produkta iegāde nav obligāta, lai pilnvērtīgi izmantotu lietotni un baudītu visas pārējās funkcijas, taču elektroenerģijas skaitītājs padarīs aplikācijas izmantošanu, ērto uzskaiti un datu vieglo pārskatāmību par neaizmirstamu lietotāja pieredzi. Turklāt tā izmantošana ikdienā var ietaupīt jums līdz pat vairākiem simtiem eiro mēnesī. Jūs varēsiet viegli un ērti pārraudzīt savas mājsaimniecības elektroenerģiju, kā arī ieraudzīt galvenos patēriņa avotus. EcoLife elektroenerģijas sekotājs ir izcila investīcija gan jūsu mājsaimniecības budžeta, gan apkārtējās vides ziņā.

Image title Image title

Kā tas strādā?

Kamēr parastais elektrības skaitītājs ievāc datus reizi 15 minūtēs, Ecolife elektroenerģijas sekotājs ievāc datus par patērēto elektroenerģiju nepārtraukti, pateicoties augstas izšķirtspējas mērījumiem. Ierīcē ir iebūvēts WiFi sensors, ar kura palīdzību tiek nodoti dati uz mākoni, no kura tie translējas aplikācijā. Galvenais elements, kas tiek izmantots mērījumu veikšanai ir strāvas knaibles, ko piedāvājam komplektā ar mūsu produktu. Lai sniegtu lietotājam maksimāli patīkamu pieredzi, produktā integrējām arī elektrības patēriņa avotu noteikšanu. Lietotnē ir iespējams pārraudzīt arī individuālas ierīces, kuras patērē elektrību. Ierīču noteikšana notiek jau pēc datu saņemšanas, kad tie ir nogādāti mākonī. Šim mērķim mēs izmantojam iepriekš ieprogrammētus algoritmus, kas darbojas uz Machine Learning bāzes. Mākonī tiek ievākta gan informācija par kopējo patēriņu, gan "signāli" par katru no ierīcēm jeb atsevišķi patēriņa avoti. Tālāk ievāktie dati tiek salīdzināti gan ar globālās statistikas vidējiem datiem, gan citu mūsu klientu rezultātiem. Piemēram, ja pēc statistikas mēs zinām, ka vidēji televizors patērē x vatus, un mākonī tiek identificēts avots ar ļoti līdzīgu patēriņu, tad, vadoties pēc tā, aplikācija Jums uzrādīs doto avotu kā televizoru.

Uzstādīšana

Ierīces uzstādīšana ir ļoti vienkārša un neaizņem vairāk par 20 minūtēm. Ja nejūtaties pārliecināts par sevi, tad rekomendējam vērsties pie elektriķa vai cilvēka ar minimālām zināšanām elektrībā.

Image title

 1. Pirms uzstādīšanas atslēdziet strāvas padevi drošības nolūkos
 2. Savienojiet strāvas knaibļu sekundāros izvadus ar ierīci
 3. Uzlieciet strāvas knaibles pie pieejošā strāvas kabeļa
 4. Atjaunojiet strāvas padevi
 5. Ieslēdziet ierīci

Image title

Kāpēc mums nepieciešams finansējums?

Finansējums mums ir nepieciešams veiksmīgai darbības uzsākšanai. Pagidām prototipa izstrādes pašizmaksa ir pārāk augsta, lai mēs varētu padarīt šo ideju pieejamu publiski. Primāri mums ir nepieciešami līdzekļi korpusa izstrādes izmaksu samazināšanai. Lai to paveiktu mums ir nepieciešams savs 3D printeris, kurš ievērojami samazinās esošās ražošanas izmaksas ilgtermiņā. Tā kā IT un programmēšana ir mūsu sirdslieta, programmatūras un lietotnes izstrāde ir pilnībā mūsu pašu ziņā un šai biznesa daļai nav nepieciešami līdzekļi. Daļa finansējuma ir nepieciešama datubāzes uzturēšanas izmaksu segšanai sākuma stadijā. Līdz ar pirmajām lietotāju plūsmām, mums būs nepieciešams segt serveru izmaksas klientu datu uzturēšanai un apstrādei. Šobrīd mēs esam minimizējuši datubāzes uzturēšanas izmaksas, optimizējot esošās ar backend daļu saistītās metodes.

EcoLife iziešana tirgū ir vitāli svarīga, lai ieviestu izmaiņas patērētāju ikdienas paradumos un atstātu pozitīvu ietekmi uz klimatu.

Mūsu komanda

Mēs esam SMU "EcoLife" dibinātāji - Renards Skutels un Jānis Dukšinskis. Mūsu sirdslieta ir IT un programmēšana. Mums ir daudzu gadu pieredze mobilo lietotņu izstrādē, to attīstīšanā un uzturēšanā. Esam strādājuši pie vairākiem starptautiskiem projektiem. Šobrīd mēs esam pilnībā atdevuši sevi "EcoLife", jo apzinamies izstrādātā projekta potenciālu un izredzes iekarot starptautisko tirgu. Mēs sadarbojamies ar Latvijas elektroinženieriem, kuri sniedz mums atbalsta plecu un vērtīgus padomus. Šobrīd mēs ieguldām projekta izstrādē desmitiem stundu sava laika un darba katru dienu. Mēs esam pieraduši risināt problēmas un nebaidāmies no izaicinājumiem. Darbs ar tehnoloģijām ir mūsu ikdiena un kaisle. Šogad mēs plānojam veiksmīgi palaist mūsu projektu publiskajā tirgū un iegūt vairākus desmitus tūkstošu lietotāju. Image title

Mēs spēsim izlaist projektu publiskajā tirgū ar Jūsu palīdzību!

SMU EcoLife

Par SMU EcoLife

Sociālā platforma, kas mudina lietotājus veikt ekoloģiskas aktivitātes un piešķir kriptovalūtu par to izpildīšanu.

Uzdod jautājumu