Logo icon

Café M - zero waste kafejnīca

Kategorija Cits, apkaime: Barona Iela 41/43 Riga, Latvia, autors: Café M


Café M būs pirmā Rīgā bezatkritumu kafejnīca, kuras mērķis ir apvienot sabiedrību, kā arī piedāvāt pašu grauzdētu specialitātes kafiju.

5,045€  līdz šim no   5,000€
5,045€  /   5,000€
0 Sekundes atlikušas

5,045€ (100%)

114 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Februāris 19, 2019
balsot0

Café M idejas pamatā esam mēs - Johans (Yohann) un Ulla.

Image title

Jau bērnībā es (Ulla) sapratu, ka gribu darīt darbu, ar kuru varētu palīdzēt cilvēkiem. Skolas laikā radās vēlme doties uz ārzemēm, lai iegūtu zināšanas un pieredzi, ko vēlāk varētu izmantot Latvijā. Diemžēl strādāt Latvijā savā jomā nebija iespējams, tādēļ pēc Parīzē iegūtā doktora grāda devos uz Singapūru, kur attīstīju muguras smadzeņu traumas modeli – līdz šim Singapūrā neeksistējošu jomu.

Ar Johanu mēs iepazināmies Parīzē. Kaut arī Johans ir francūzis, Latvija ir tā vieta, kur vēlamies audzināt mūsu meitu un paplašināt savu ģimeni. Mūs abus saista ne tikai vēlme dzīvot Latvijā, bet arī vēlme samazināt cilvēku nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi. Īpaši Āzijā dzīvojošo cilvēku izšķērdīgā un neapdomīgā vienreizlietojamo trauku un plastmasas iepakojumu lietošana mūs tik ļoti šokēja, ka virzīšanās uz zero waste dzīvesveidu notika ātri un kļuva par pamatideju kafejnīcas izveidei.

Image title

Ar Café M projekta palīdzību mēs vēlamies parādīt, ka šobrīd pasaulē jau eksistē daudzi inovatīvi risinājumi, kā piekopt videi draudzīgāku dzīvesveidu arī uzņēmumu līmenī, un ka nepieciešamās izmaiņas atkritumu daudzuma samazināšanā neprasa nedz lielus finansiālus ieguldījumus, nedz arī kompromisu ierastajā ikdienas komfortā.

Tā kā pēdējos 10 gadus esmu veltījusi darbam muguras smadzeņu traumas jomā un esmu bijusi prom no mājām, tad, apmeklējot Rīgas kafejnīcas, uzreiz ievēroju, ka gandrīz neviena no šobrīd esošajām kafejnīcām nav pielāgota cilvēkiem ratiņkrēslos. Bez tam, esot Latvijā ar mazu bērnu, saskāros ar līdzīgu problēmu - daudzas kafejnīcas nebija piemērotas vecākiem ar bērniem ratiņos. Singapūra ir unikāla ar to, ka ir viena no retajām valstīm pasaulē, kur cilvēki dzīvo saticībā, neatkarīgi no reliģijas, rases, ēšanas paradumiem, vai citām atšķirībām. Šī ir tā daļa no Singapūras, ko mēs caur kafejnīcas dizainu vēlētos parādīt Rīgas iedzīvotājiem, izveidojot tādu kafejnīcu, kas nediskriminētu nevienu tās apmeklētāju.

Tādēļ mūsu kafejnīcai esam izvirzījuši trīs mērķus:

  1. atvērt Rīgā pirmo zero waste kafejnīcu un kļūt par videi draudzīga biznesa paraugu gan citiem Latvijas uzņēmumiem, gan arī iedzīvotājiem.
  2. kļūt par vietu, kas apvieno dažādas sabiedrības daļas, pielāgojot telpas cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem, un vecākiem ar maziem bērniem, kā arī piedāvājot tādu saldo ēdienu izvēli, kas ir piemērota arī vegāniem un cilvēkiem ar glutēna un citu alergēnu nepanesamību.
  3. paplašināt Latvijā grauzdētas kafijas klāstu, iepazīstinot cilvēkus ar specialitātes kafiju no Āzijas.

Lai spētu kafejnīcas apmeklētājiem piedāvāt izcilu kafiju, Johans ir guvis vairāku gadu pieredzi darbā augsta līmeņa restorānos Parīzē. 2018. gada februārī viņš ir ieguvis SCAE (Speciality Coffee Association Europe- Eiropas specialitātes kafijas asociācija) kafijas grauzdēšanas sertifikātu. No 2018. gada aprīļa līdz augustam Johans ir pilnveidojis savas iemaņas un zināšanas, grauzdējot kafiju Singapūrā “Coumpound coffee Co” telpās. Savukārt šī gada oktobrī un novembrī ir iegūti SACE sertifikāti kafijas brūvēšanā un Baristas profesijā. Lai arī Johans šobrīd latviešu valodu brīvi nepārvalda, latviešu valodas kursi ir uzsākti septembra sākumā un šobrīd jau ir pabeigts A1 līmenis.

Image title

Savukārt es (Ulla) būšu atbildīga par visiem kafejnīcā piedāvātajiem zero waste risinājumiem. Taču papildus esmu arī apmeklējusi dažādas kafijas “cupping” (garšošanas) nodarbības, kā arī izgājusi Baristas kursus Singapūrā, un arī ieguvusi SCAE sertifikātu “Barista foundation” Latvijā. Šīs praktiskās iemaņas man palīdzēs labāk saprast baristas darbu un nodrošināt augstas kvalitātes kafijas dzērienu pagatavošanu.

Mūsu projektā jau ir ieguldīts daudz līdzekļu, jo esam izvēlējušies tādu kafijas grauzdēšanas iekārtu, kas ir droša uzstādīšanai klientu zālē, ļaujot cilvēkiem labāk izprast kafijas grauzdēšanas procesu. Mēs esam arī ieguvuši sociālās uzņēmējdarbības statusu, kas mums ļauj pieteikties grantam. Visi nepieciešamie papīri jau ir sagatavoti un granta iegūšanas gadījumā nauda tiks izmantota remontdarbiem un telpu labiekārtošanai. Tādēļ šobrīd mums pietiek līdzekļu projekta uzsākšanai, bet mums ir nepieciešama Jūsu palīdzība, lai nodrošinātu kafejnīcas darbību tās sākumā un dotu iespēju ikvienam padarīt Rīgu par tīrāku un dabai draudzīgāku pilsētu.

Lai atvērtu kafejnīcu, ir nepieciešami aptuveni 63 000 EUR. Summas lielāko daļu sastāda kafijas grauzdētājs (26 650 EUR), kuru esam jau pasūtījuši un iemaksājuši 75 % no nepieciešamās summas. Kopumā projektā no savas puses oficiāli esam ieguldījuši jau gandrīz 46 000 EUR. Papildus 7000 EUR, kas tāmē neuzrādās un kas tika pamazām ieguldīti pirms mūsu atgriešanās Latvijā, esam iztērējuši kafijas kursos un SCAE sertifikātos, dažādās kafijas nodarbībās, cupping sesijās (gan tajās, ko apmeklējām Singapūrā, gan arī tajās, ko organizējām Latvijā), roku dizaina izstrādē un dažādos dizaina elementos, kas būs redzami kafejnīcā. Šī nauda ir gan mūsu pašu iekrājumi, gan arī aizdevumi no draugiem. Pēc iekārtu iepirkšanas ar pašreiz pāri palikušajiem līdzekļiem mums pietiek, lai atvērtu kafejnīcu (izveid# Your title here...otu leti un izkārtni, nopirktu pirmo kafijas maisu un dažas mēbeles). Taču telpu remontam (īpaši tualešu un pandusa izveidei) mums šobrīd līdzekļu nav. Šo summu mēs prasām no ALTUM kā sociālās uzņēmējdarbības grantu. Bet, tā kā granta izsniegšana nav garantēta, mums ir nepieciešami papildus līdzekļi, lai kafejnīca varētu uzsākt savu darbību un lai mēs spētu samaksāt gan par mums piegādāto ēdienu, pienu un kafiju, gan arī samaksāt mūsu darbiniekiem.

Image title

Mēs gribētu izteikt īpašu paldies uzņēmumam Hal Praxis, kas mums palīdzēja izstrādāt biznesa/finanšu plānu un sniedza finansiāla rakstura padomus. Paldies arī valodu skolai Baltic Media par Johanam dāvāto iespēju turpināt latviešu valodas nodarbības bez maksas.

Mūsu kafejnīca atradīsies Kr. Barona ielā 41/43.

Café M

Par Café M

Mēs esam franču- latviešu pāris, kas pēc daudzu gadu dzīvošanas ārzemēs ir atgriezies mājās, lai atvērtu Rīgā pirmo bezatkritumu kafejnīcu.

Uzdod jautājumu